0346-556736

Schilderkunst, beeldhouwkunst en grafiek (1850-1950)

Hans von Bartels

(Hamburg, Duitsland 1856-1913 München, Duitsland)

 

Hans von Bartels (1856-1913) behoorde tot een groep schilders die eind 19e eeuw het Katwijkse Vissersleven als onderwerp namen. 

In 1887 bezocht hij Katwijk voor de eerste keer en werd gegrepen door de eenvoud van het vissersleven. Hij zou er tot aan zijn dood jaarlijks terugkeren om te schilderen. 
Het strand, de zee, vissers aan het werk en vissersvrouwen aan de kade en de schepen vormden zijn belangrijkste bron van inspiratie, niet alleen in Katwijk, maar ook elders aan de Hollandse kust en in België en Normandië. 

Kenmerkend is een zekere vlotheid en spontaniteit, die zijn werken erg levendig maken. Zijn werk werd geprezen om de grote energie en de coloristische intensiteit. Die intensiteit is goed te zien in het schilderij \'Japans theehuis (1907)\' dat wij n onze collectie hebben gehad.

Von Bartels was de zoon van een vermogende attaché van de Russische regering in Duitsland. Hij nam les bij de vermaarde Hamburgse marineschilder Rudolph Hardorff (1816–1907). De aquarel en gouache beschouwde hij als volwaardig en zelfstandig kunstwerk. 
Zijn stijl van werken was een soort van mengeling tussen het impressionisme en het realisme van de Haagse School, waarmee hij in Nederland bekend raakte.
Von Bartels overleed in 1913, 56 jaar oud

Musea
Werk van Von Bartels is onder andere te zien in het Katwijks Museum, het Volendams Museum, het Koninklijke Musea voor Schone Kunsten van België te Brussel, de Alte Nationalgalerie te Berlijn en de Alte Pinakothek te München.


   
© 2025 Pygmalion Beeldende Kunst - Ontwerp feeb.nl - Techniek & Hosting Antenna        Privacyverklaring
//